неділя, 13 листопада 2016 р.

КОНКУРС ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ

Ученик нашего класса Безручко Дима вместе со своей мамой Яной Станиславовной создали куклу-мотанку. На школьной этапе конкурса наша кукла заняла 1 первое место.



БЕРЕГИНЯ РОДУ
Берегиня Роду... Вічна та велична... Хранителька домашнього вогнища... Ця лялька-мотанка належить до найособливіших, найсильніших родинних оберегів. Вона допомогала зберегти тепло родинних стосунків, надавала віри, надії та любові!
На руках тримає трьох немовлят, що уособлюють три головні християнські чесноти - Віру, Надію та Любов...
Сакральний хрест на обличчі Берегині та трьох малят - то символ життя, а життя неможливе без Сонця. Це споконвічний символ нашого життєдайного Світила, потужний солярний знак. Лялька - мотанка з таким обличчям несе в собі могутню позитивну сонячну енергетику!
Хустка на голові Берегині є потужним жіночим оберегом! Хустка здавна була улюбленим головним убором кожної української жінки. Хустка – зв'язок з небом, це оберіг жінки від злих сил, бо оберігає її від усього злого, лиха, хвороби. Хустка – то життя. Вона пам’ять роду, його святиня. Це символ жіночої душі, прихильності й любові, вірності в коханні та прив'язаності в дружбі, знак пошани..Спідниця символізує землю. Сорочка  позначає три часи – минулий, теперішній і майбутній. Намисто – символ достатку та богатства.
В торбинці Берегині лежить трава м'яти і ромашки –  найуславленіших рослин-оберегів . М'ята – це символ очищення й відвернення злих духів, вона також є оберегом дитини та її здоров'я. А оберіг з м'яти особливий: він має велику енергетичну силу, яка виявляє себе через її аромат - у людини формується позитивний емоційний стан та активізується робота мозку, тобто стає радіснішим настрій та світлішою думка. Також м'ята вважається рослиною, що приносить удачу і притягує гроші. Ромашка - прадавній оберіг миру, ніжності, кохання... а також оберіг проти чарів! Ромашці довіряють, як довіряють сонцю. Бо в неї є дуже важливий сонячний елемент - золота серцевина.
Личаки у Берегині символізують легкість та бадьорість на життєвому шляху, уособлюють домашній затишок, вічне тепло домашнього вогнища.
Велике значення мали кольори. Наприклад, якщо лялька робиться на добробут та здоров’я родини – для одягу підбираються червоно-зелені відтінки, для успіху в фінансових справах – зелені та золотисті, для щастя у коханні чи подружньому житті – червоні, рожеві, помаранчеві кольори, для успіху в творчості – блакитні. І, звісно, велику силу має вишивка, особливо, якщо це вишивка старовинна, яка несе в собі древню символіку і позитивну енергію багатьох поколінь.
Ну, а в голівку мотанки часто зав’язували зернятка пшениці. Це теж надавало їй сакрального значення, бо зерно пов’язане з померлими чи ненародженими душами. Коли його «ховають», воно оживає, проростає і знову розпочинає одвічний коловорот життя. Тому мотанку пов’язують із уявленнями про життя й небуття, із досвідом минулих поколінь та їхнім зв’язком із поколіннями наступними.Також замотували вовну, щоб у овець було гарне хутро.
За основу ляльки використовували кукурудзяний початок, та замотували монети, щоб у хатi були грошi.
Українська народна лялька Берегиня є втіленням добра і лагідності. Це оберіг людської душі й долі, символ предків. Це символ Великої Матері, яка сотворила все суще і береже дотепер народжені нею душі.


Матерiали використанi для виготовлення ляльки:

Натуральн
i тканини :
льон
бавовна
 
шерсть

Основа:
кукурудза

Наповнення:
вовна
пшениця

Немає коментарів:

Дописати коментар